17:02 / E Mërkurë, 07 Mars 2018 / indeksADMonline

Lladrovci e bënë një ndryshim në kabinetin e tij

Kryetari i Komunës së Drenasit, Ramiz Lladrovci ka bërë një ndryshim në kabinetin e tij.

Ilir Shala më nuk do të jetë drejtor i Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale në këtë komunë.

Burimet e Indeksonline brenda komunës kanë thënë se kryetari Lladrovci nga sot e ka emëruar ushtrues detyre në këtë dikaster Lumturije Kiqinën, e cila deri tani ka qenë shefe e sektorit të Shëndetësisë në këtë komunë.

Ndryshe Lumturije Kiqina është motra e Zeqir Kiqinës, anëtar i këshillit drejtues të AAK, njëherësh edhe koordinator i AAK-së për Drenas. Por sipas burimeve të Indeksonline, për Lladrovcin kjo nuk ka rëndësi andaj ja ka besuar detyrën Lumturije Kiqinës .

Ndërsa Ilir Shala i cili deri tani e ka drejtuar këtë dikaster është kthyer doktor aty ku ka qenë i sistemuar më herët.

Ditë më parë Lladrovci ka emëruar drejtor të financave Labinot Grudën./Indeksonline/