12:00 / E Shtunë, 10 Shkurt 2018

Lojërat Olimpike ‘bashkojnë’ Donald Trumpin dhe diktatorin, Kim Jong (Video)

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump së bashku me diktatorin nga Korea e Veriut, Kim Jong, kanë marrë pjesë në ceremoninë e hapjes së Lojrave Olimpike Dimrore që po mbahen në Koren e Jugut.

Mirëpo, e gjitha kjo është një improvizim, transmeton Indeksonline

Dy persona, aktor të ngjashëm me liderët në fjalë, në mënyrë paqësore janë futur krah për krah në stadium.

Vlen të theksohet se në të vërtetë pjesmarrës në këtë olimpiadë nga Amerika ishte zv/presidenti Mike Pence si dhe nga Kora e Veriut, motra e diktatorit, Kim You Jong.

Shikoni më poshtë pamjet: