23:02 / E Enjte, 16 Gusht 2018

“Lutfi Haziri marionetë e Hashim Thaçit”

Ish-kryetari i Gjilanit nga rradhët e PDK’së, Qemajl Mustafa ka deklaruar se ka dy vjet që Lutfi Haziri po e përmend shkëmbimin e territoreve me Serbnë dhe tek tani një gjë të tillë po e thotë edhe presidenti Hashim Thaçi.

Në një intervistë në televizionin publik, Mustafa ka deklaruar se Lutfi Haziri është marionetë e Hashim Thaçit.

Mustafa ka deklaruar se dikujt në PDK, i ka konvenuar që Haziri të jetë gjallë në skemën politike.

Mustafa ka akuzuar PDK’në për mos mbështetje dhe lënje anash të tij dhe të gjithë Anamoravës. Ai ka folur edhe për proceset gjyqësore ndaj tij, të cilat i ka cilësuar si të manipuluara.