20:14 / E Enjte, 20 Janar 2022 / SH F

Macja e befasoi edhe pronaren e re me madhësinë e saj, shumëkush mendon se është një qen

Macja Kefir është bërë një yll i internetit, dhe kjo mund t’i atribuohet kryesisht përmasave të tij. Macja nëntë muajshe e këtij viti peshon pothuajse 13 kilogramë.

Kefiri jeton në Stary Oskol, në rajonin e Belgorod, me pronaren Julia Minina, e cila e bleu atë ndërsa regjimi i vet-izolimit ishte në fuqi në Rusi për shkak të pandemisë së coronavirusit.

“Ne nuk kemi pasur kurrë mace më parë. Shfletuam reklamat në një lukunë aty pranë dhe ndeshim me një kotele të vogël të bardhë. Të gjitha macet e tjera dukeshin disi të zakonshme dhe ai ishte i vetmi në pjellë. Unë menjëherë rashë në dashuri. Julia i tha Russia Beyond. sa e zhgënjyer ishte kur e pa atë live, sepse ai i dukej më i pëlqyeshëm në foto”, tha pronarja.

Ai thotë se Kefiri në fillim ishte shumë i hollë, por në moshën pesë muajshe filloi të hante gjithçka që kishte. Ai u trefishua në një vit dhe tani peshon 12.5 kilogramë.

“Ai është si një burrë për nga karakteri. Është shumë i zgjuar. Madje ai ulet me ne në tavolinë kur kemi darkë, ai ka karrigen e tij, kështu që na bën shoqëri”, tha Julia për macen e saj. 

https://www.instagram.com/yuliyamnn/?utm_source=ig_embed&ig_rid=459f3784-99d1-4d1f-b653-981b3d497b41