17:49 / E Mërkurë, 29 Mars 2023 / Gj. Sh

Manchester City gjen zëvendësuesin e Guardiolas

Pep Guardiola mund të largohet në fund të sezonit nga Manchester City.

Cityzens nuk po humb kohë dhe ka gjetur zëvendesuesin e tij, shkruan IndeksOnline.

Sipas disa raportimeve, Luis Enrique pritet të marr drejtimin e Cityt nëse largohet Guardiola.

Enrique është ende pa skuadër që kur u largua nga kombëtarja spanjolle.

Loja e tij e ngjashme me atë të Guardiolës, është një arsye më shumë për Cityn që të nënshkruajnë me Enriquen pasi  do të minimizonte dëmin që do të bënte nëse Guardiola largohet nga klubi./IndeksOnline/