16:19 / E Martë, 21 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Manchester United i kundërpërgjigjet PSG-së

Në mes qarkullimeve te thashethemeve ne lidhje me interesimin e Paris Saint-Germain  për të emëruar si trajner Jose Mourinhon, Manchester United thuhet se ka ofruar një zgjatje te kontratës për trajnerin portugez, së bashku me katër nënshkrimet potenciale.

Si dukët Carlos Soler i Valencias, Emil Forsberg i RB Leipzig, Antoine Griezmann i Atletico Madridit dhe Gareth Bale i Real Madridit janë lojtarët qe bordi i Red Devil i ka premtuar taktikantit të tyre që të garantoj rinovimin e tij.

Kontrata e Mourinhos përfundon në vitin 2019 dhe sipas Daily Mail, skuadra angleze i ka ofruar atij mundësinë për të qëndruar edhe për dy vite tjera me një pagë prej 11 milion euro në sezon. /IndeksOnline/