20:09 / E Premte, 07 Shtator 2018 / indeksADMonline

Marimangat ‘pushtojnë’ Britaninë, shfaqen çdo vit

Marimangat gjigante po pushtojnë shtëpitë në Mbretërinë e Bashkuar përsëri.

Vjeshta është një kohë e tmerrshme për insektet. Tani po shfaqen disa nga merimangat e mëdha dhe të ndotura.

Në këtë kohë çdo vit, gjersa moti fillon të ftohet, disa miq të padëshiruar fillojnë të bëjnë rrugën e tyre në shtëpitë britaneze, transmeton Indeksonline.

Sezoni i merimangave është vetëm në fillim dhe britanezët po vërejnë  insekte të përhapura nëpër shtëpitë e tyre, disa prej të cilave janë krejtësisht të tmerrshme.

Ato vijnë çdo vjeshtë dhe del se ekziston një arsye shumë specifike që po shqetësohen britanikët./Indeksonline/.