17:59 / E Enjte, 01 Dhjetor 2022 / Gj. Sh

Maroko mposht Kanadanë dhe siguron kualifikimin

Kombëtarja e Marokos ka siguruar kualifikimin për në fazën e eliminimit direkt të Kupës së Botës.

Në ndeshjen e fundit, MaroKo mposhti Kanadanë me rezultat 2-1, shkruan IndeksOnline.

Maroko përfundoi e para në Grupin F me 7 pikë, ndërsa Kroacia e dyta me 6 pikë.

Belgjika me 4 pikë dhe Kanada me 0 pikë eliminohen nga Kupa e Botës./IndeksOnline/