10:22 / E Mërkurë, 08 Maj 2019 / indeksADMonline

Mblidhen krerët e drejtësisë për themelim të Task Forcës për krime lufte

Ka nisur takimi koordinues për themelimin e Task Forcës dhe trupit monitorues të strategjisë së krimeve të luftës.

Në këtë takim janë ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, kryeprokurori i shtetit, Aleksandër Lumezi,kryesuesi i Këshillit Prokurorial, Bahri Hyseni,  drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, përfaqësues ndërkombëtarë, etj. 

 Takimi po mbahet pa praninë e mediave.