22:52 / E Diele, 19 Janar 2020

Me kamionë të mbushur me dasmorë, kështu mbaheshin dasmat shqiptare para 25 vjetësh

Me kalimin e viteve festave dhe gëzimeve u janë zbehur kuptimet.

Derisa dekada më parë, populli shqiptare shquhej për dasma të mëdha, tani me modernizimin, duket se çdo gjë është bërë njësoi.

Traditat çdo herë e më shumë po humbasin, derisa krejt çfarë kanë mbetur janë kujtimet dhe nostaligjia për atë kohë, transmeton IndeksOnline.

Në një video mund të shihni se si festoheshin dasmat në vitin 1995.

Me kamionë të mbushur me dasmor, me rroba të thjeshta, por më këngë e gëzime./Indeksonline

Mos i humb