12:38 / E Martë, 17 Shtator 2019

Ndeshjet e Ligës së Kampionëve, sivjet luhen me këtë top

URFA-ja, ka prezantuar zyrtarisht topin me të cilin do të zhvillohen ndeshjet e këtij edicioni në Ligën e Kampionëve.

Topi është disenjuar nga kompania e njohur e veshmbathjeve “Adidas”.

Në njoftimin e UEFA-së thuhet se disenji i ri është si inspirim nga pasioni i futbollistëve dhe i tifozëve në gjithë botë. /Indeksonline/