22:22 / E Premte, 02 Shkurt 2018

Me puthje humbni 68 kalori në orë, me masazh 80 kalori, shihni sa shpenzoni në seks!

Jeta seksuale e cilësisë nuk është vetëm e mirë për shëndetin e marrëdhënies tuaj, por për shëndetin e vetes dhe sigurisht që nuk mendoni shumë se sa kalorive ju humbni në çdo aktivitet individual për kohën, para dhe pas marrëdhënies seksuale, transmeton Indeksonline.

Seksi i rregullt mban qelizat tuaja të shëndetshme dhe të reja. Por marrëdhëniet intime gjithashtu ndihmojnë shumë me humbjen e kilogramëve. Ja se sa shpenzoni duke përdorur secilën nga këto aktivitete.

Duke puthur ju humbni 68 kalori në orë!

Duke puthur, mund të humbni deri në 68 kalori, ndërsa ajo lidhet me puthjet e pakëndshme dhe të lehta. Nëse shtojmë një pasion të vogël shtesë për çdo gjë dhe shpejtojmë gjërat, është e mundur që do të humbasim më shumë kalori.

Në masazh ju humbni 80 kalori në orë

Në masazh humbisni deri në 80 kalori në orë, por kjo vlen vetëm për ju nëse jeni ai që mundet ti bëni masazhet partnerin tuaj.

Me seks oral ju humbni 100 kalori në orë

Rezultati është i njëjtë si për gratë ashtu edhe për meshkujt, gjë që është e madhe.

Kryesori gjatë seksit humbisni 207 kalori në orë

Gjatë seksit humbim 140 kalori dhe më shumë, dhe nëse dashuria është më e pasionuar, shifra shkon deri në më shumë se 200 kalori në orë. Orgazmi është një plus shtesë sepse, përveç shijimit të tij, rrit konsumin shtesë të kalorive. /Indeksonline/

Temat: