21:49 / E Premte, 26 Janar 2018

Mediat e jashtme ironizojnë me çorapet e Kryeministrit kanadez Trudeau, dhe atletet e Edi Rames (Foto)

Kryeministri kanadez Justin Trudeau ishte përveç që cilësohet si lideri më i pashëm në botë, ai u përfol edhe për çorapet e tij me ngjyra, të cilat nuk hezitoj ti shfaqte.

Ai në raste kur takohet me zyrtarë botërorë, njihet si kryeministër që nuk i bindet formaliteteve.

Madje ai në çdo takim që ka pasur nuk ka hezituar të tregoj se është fans i madh i filmit “Star Wars”, ku njëri nga personazhet e këtij filmi Chewbacca e ka në çorape.

Mediat huaja nuk kanë lënë pa përmendur as atletet e bardha të kombinuara me smoking të Kryeministrit Edi Rama. Sipas tyre çorapet e kryeministrit kanadez me siguri do ta inspirojnë edhe Edi Ramën./Indeksonline/