17:13 / E Enjte, 04 Janar 2018 / indeksADMonline

Merkel i dërgon letër kryeministrit Haradinaj (Dokument)

Kryeminsitri i vendit Ramush Haradinaj ka pranuar një letër nga kancelaria Angela Merkel.

Merkel ka uruar Haradinajn me rastin e fillimit të vitit të ri, transmeton Indeksonline.

Shkrimi i plotë i Haradinajt në Facebook:

Sapo mora një urim edhe nga kancelarja Angela Merkel, të cilën e falënderoj përzemërsisht.

Në urim thuhet:

Uroj nga zemra, që ky Viti i Ri, të jetë i lumtur dhe i qetë për Ju.
Le të na sjellë përparim të mëtejmë në promovimin dhe konsolidimin e paqes në botë.

RH