12:06 / E Shtunë, 26 Tetor 2019 / indeksADMonline

Mes avullit dhe luksit, Kim Jong un viziton hamamin e përsosur në Korenë e Veriut

Nuk bëhet fjalë për një luftë hamamesh, por udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un ka shfrytëzuar atmosferën e avullt të një vendpushimi të nxehtë pranveror për të rritur temperaturat mbi kritikat e tij për Korenë e Jugut.

Kim lëvdoi me tone të lata Resortin e saporinovuar të Yangdok Country Hot Spring, sipas mediave shtetërore, gjatë vizitës së tij në një zonë që po zhvillohet si një destinacion skish.

Vizita vjen vetëm disa ditë pasi Kim shkoi në vendpushimin Diamond Mountain, një projekt i ndërtuar bashkërisht me Korenë e Jugut, që është braktisur vitet e fundit, dhe kërkoi që ai të shkatërrohej./CNN