09:03 / E Enjte, 21 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Messi apo Ronaldo?

Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë shënuar nga 53 gola në vitin 2017, më shumë se sa çdo futbollist tjetër

Ylli i Barcelonës, Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo edhe një herë tjetër janë golashënuesit më të mirë të sezonit, të dy me nga 53 gola.

Vendimtare për ta do të jetë ndeshje e së shtunës, kur të dy takohen në Santiago Bernabeu në kuadër të El Clasicos në La Liga.

Kjo ndeshje mund të përcaktojë edhe se cili nga këta dy futbollistë do të mbyll vitin më me shumë gola.

Nëse shikojmë titujt, atëherë portugezi është shumë më i suksesshëm se argjentinasi duke fituar pesë tituj kolektiv dhe të gjithë titujt individual përfshirë këtu lojtari më i mirë në Evropë, në botë nga FIFA dhe fitues i Topit të Artë.