09:35 / E Hënë, 19 Mars 2018 / indeksADMonline

Messi dhe Ronaldo në formacionin e javës në La Liga (Foto)

Barcelona dhe Real Madrid shënuan fitore në xhiron e 29-të të La Ligas, shkruan indeksonline.

Ronaldo shkëlqeu këtë javë duke shënuar katër gola ndërsa kontribuoi edhe Messi në fitoren e Barcës kundër Athletic Bilbaos.

Portugezi është vlerësuar me notën 10 ndërsa argjentinasi me notën 9.1.

Katër futbollist në këtë formacion janë nga Real Betis që mposhtën Espanyolin me rezultat 3-0. /IndeksOnline/