22:04 / E Hënë, 20 Mars 2023 / C E

Messi mbetet favoriti kryesor për Topin e Artë

Portali autoritar Goal ka publikuar versionin më të fundit të renditjes së tij të pretendentëve kryesorë për Topin e Artë në vitin 2023.

Ylli i PSG-së, Lionel Messi, i cili u bë kampion bote në Argjentinë në dhjetor, mbetet favoriti kryesor. Messi në fund të vitit tashmë mund të marrë Topin e 8 të Artë në karrierën e tij.

Nëse shikoni më tej vlerësimin e portalit Goal, atëherë në top 3 ka pasur ndryshime. Erling Haaland e zhvendosi Kylian Mbappe në vendin e tretë dhe përfundoi i dyti.

Kujtojmë se vitin e kaluar Topin e Artë e fitoi me të drejtë sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema.