11:27 / E Premte, 25 Shtator 2020

Messi me një postim lamtumirës për Suarezin, thumbon Bartomeun, thotë se nuk befasohet me veprimet e tij

Lionel Messi ka bërë një postim lamtumirës për largimin e shokut të tij, Luis Suarez.

Argjentinasi në postimin e bërë në rrjetet sociale ka thumbuar keq bordin dhe presidentin e Barcelonës, Josep Bartomeu, transmeton Indeksonline.

“Unë po e kuptoja idenë, por sot kur shkova në zhveshtore po ndihesha më i vetmuar. Sa e vështirë do të jetë që të mos e kaloj ditën me ty, si në fushë por po ashtu edhe jashtë saj. Do të na mungosh shumë. Ishin shumë vjet, shumë çaja bashkë, darka e vakte… Shumë gjëra që nuk do t’i harroj, çdo ditë së bashku. Do të jetë shumë e çuditshme për mua të shohë duke veshur një fanellë tjetër dhe të përballem me ju. Ju e meritonit të largoheshit sikurse një nga lojtarët më të rëndësishëm në histori të klubit dhe jo të largoheshit në atë mënyrën se si ju larguan ata. Por, në këtë pikë më nuk jam i befasuar. Të uroj më të mirat në sfidën e ardhës. Të dua shumë, të dua shumë, të dua shumë. Shihemi së shpejti shoku”, ka shkruar Messi./Indeksonline/

View this post on Instagram

Ya me venía haciendo la idea pero hoy entré al vestuario y me cayó la ficha de verdad. Que difícil va a ser no seguir compartiendo el día a día con vos, tanto en las canchas como afuera. Los vamos a extrañar muchísimo. Fueron muchos años, muchos mates, comidas, cenas… Muchas cosas que nunca se van a olvidar, todos los días juntos. Va a ser raro verte con otra camiseta y mucho más enfrentarte. Te merecías que te despidan como lo que sos: uno de los jugadores más importantes de la historia del club, consiguiendo cosas importantes tanto en lo grupal como individualmente. Y no que te echen como lo hicieron. Pero la verdad que a esta altura ya no me sorprende nada. Te deseo todo lo mejor en este nuevo desafío. Te quiero mucho, los quiero mucho. Hasta pronto, amigo.

A post shared by Leo Messi (@leomessi) on