19:21 / E Mërkurë, 25 Nëntor 2020 / Blerim

MESSI për MARADONËN: Ai nuk ka vdekur, Diego është i përjetshëm!

Sot në moshën 60-vjeçare u nda nga jeta legjenda e futbollit argjentinase, Diego Armando Maradona.

Maradona para dy javësh u operua në tur, ndërsa sot nuk arriti ti’ bëjë bale një arresti kardiak, dhe me këtë rast edhe vdiç, duke lënë pas vetiti një krijimtari të madhe në sport, shkruan IndeksOnline

Shumë figuara të mëdha të sportit reaguan dhe dërguan mesazhe të ngushëllimeve në drejtim të familjes Maradona, e njëri ndër ta ishte edhe Leo Messi.

Messi thotë se ai mbanë kujtimet më të bukura me legjendën argjentinase.

“Një ditë shumë e trishtuar për të gjithë argjentinasit dhe për futbollin. Ai na lë por nuk largohet, sepse Diego është i përjetshëm.

“Unë i mbaj të gjitha momentet e bukura me të dhe doja të shpreh ngushëllimet e mija për fmailjen Maradona. PREHU NE PAQE”.