16:40 / E Mërkurë, 06 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Microsoft po ndërton kampusin ndoshta më të mirë në botë (Video)

Microsoft është duke ndërtuar njërin nga kampuset më të mirë në botë.
Kompania e famshme ka angazhuar një grup arkitektësh që të bëjnë këtë kampun tejet të veçantë. “Microsoft Silicon Valley” quhet kampusi që po ndërtohet në 634.000 metra katrorë.
Ky kampus po ndërtohet në Kaliforni dhe është vetëm 11 minuta larg udhëtim me veturë nga kampusi i Apple.
Kampusi do të përdorë shfrytëzimin e energjisë diellore dhe riciklimin e ujit të shirave për të ruajtur më shumë mjedisin. /Indeksonline/