20:01 / E Diele, 20 Maj 2018

Milani “shkatërron” Fiorentinan, siguron Europa Ligën (Video)

Milani ka mposhtur Fiorentinan me rezultat 5-1 në ndeshjen e xhiros së fundit të Serie A.

Fiorentina kaloi e para në epërsi me golin e Simeones në minutën e 20-të.

Rosonerët u kundërpërgjigjen me pesë gola.

Calhanoglu (23’), Cutrome (42’ dhe 59’), Kalinic (49’) dhe Bonaventura (76’) ishin realizator për Milanin.

Me këtë fitore, Milani siguron pozitën e gjashtë me 64 pikë, pesë më pak se Interi që sonte luan me Lazion. /IndeksOnline/