10:05 / E Shtunë, 08 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Missi rrëfen jetën e vështirë: Më detyruan të martohem, burri më përdhunonte çdo ditë!

Konsiderohej si një nga gratë më të bukura,por edhe pse me një pamje mahnitëse ajo u detyra të martohej me një burrë nga Bangladeshi.

As well as her work as a beauty queen, Ms Marie is campaigning to raise awareness about the issue of forced marriages

Rubie Marie ishte vetëm 15 vjeçare kur u detyrua që të martohej me një burrë, i cili me çdo kusht dëshironte ta linte shtatzënë për të fituar shtetësinë britanike që vajza kishte.

Marie, që tashmë është 35 vjeçare dhe jetonnë Birmingham, ka një vajzë të hindikepuar, pasi që burri i saj kishte hepatit,gjë që Marie nuk e dinte.

Now 35, she talked about how she was treated like a slave and an object by her husband's family

“Është ankthi më i keq, filmi që i keq horror që mund të shihni, çdo gjë është më e tmerrshme se tjetra” ishin fjalët e Marie për BBC teksa po shpjegonte martesën që pati.

Ajo tregon se jetonte si një skllave për shumëkohë, deri sa vendosi që t’i jap fund gjithçka duke u larguar nga ai.

She also revealed how her husband gave her a virus which she, unknowingly, passed on to her daughter when she eventually got pregnant

Ndryshe, Ms Marie tashmë është zgjedhur missdhe po ashtu shërben si motiv shtesë për gratë e dhunuara./Indeksonline/

In the harrowing interview, British beauty queen Rubie Marie revealed how she was forced into a marriage at 15 and 'raped every single night'
Ms Marie had the CMV virus. If a pregnant woman has active CMV the virus can be passed to her unborn baby, causing problems such as hearing loss and learning difficulties
Ms Marie is a beauty pageant regular now but her daughter needs round-the-clock care. CMV belongs to the herpes family of viruses. It is spread through saliva and bodily fluids, and can be contracted by kissing or through sex

Temat: