22:34 / E Shtunë, 24 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Misteri i ‘anijes së mallkuar’

Anija britanike e njohur si ‘Manasoo’ thuhet të jetë mallkuar kur u fundos 90 vjet duke vrarë 16 vet.

Kjo anije u zhduk në liqenin Huron në Kanada me 1928, shkruan ‘Daily Mirror’, transmeton Indeksonline.

Për disa dekada, vendi i anijes ka mbetur një mister.

Gjuetarët e anijëve Ken Merryman dhe Jerry Eliason e gjetën anijen në thellësi prej 200 metrave pranë Griffith Island, Ontario.

Kjo anije kishte pasur një sezon të suksesshëm në fillim deri kur në vitin 1928, me 14 shtator hasi në një stuhi të dhunshme.

Dhe kjo anije, u mbytë para se të arrinte bregun.

Shkaku i fundosjes mbetet i pa shpjeguar./Indeksonline/

Temat: