11:53 / E Enjte, 18 Prill 2019

Modelja më e paguar në botë: Ndjehesha keq pranë motrave të mia

E famshmja Kendall Jenner ka folur në një intervistë për fëmijërinë e saj krah motrave të famshme Kourtney, Kim dhe Khloe Kardashian e po ashtu edhe me Kylie Jenner.

BEVERLY HILLS, CA – JANUARY 07: Model Kendall Jenner attends the 75th Annual Golden Globe Awards at The Beverly Hilton Hotel on January 7, 2018 in Beverly Hills, California. (Photo by Axelle/Bauer-Griffin/FilmMagic)

Supermodelja 23 vjeçare – e cila ishte modelja më e paguar në botë në vitin 2018-të – ka thënë se ajo nuk ndjehej mirë pranë motrave të saj pasi që kishin dallime të mëdha në fizik.

“Motrat e mia ishin më të plota se unë. Ato kishin gjokse e unë jo. Rritja duke qenë një vajzë kështu e dobët, mendoja gjithmonë: “a duhet të jem më seksi sikur ato?”, ka thënë Kendall, e cila shton se “Ndjehesha sikur nuk kisha asgjë të përbashkët me to”, ka thene Kendall per The Telegraph.