19:20 / E Hënë, 24 Shtator 2018

Modelja pretendon se shefi e sulmoi dhe deshi ta përdhunoj

Modelja e arrestuar kishte thyer shtyllën kurrizore pasi kërcyer nga dritarja e hotelit në Dubai, duke ikur nga shefi që tentonte ta përdhunonte.

Ekaterina Stetsyuk, dyshohet se kishte një thikë me vete, thotë se në Dubai ‘ligji është në anën e njeriut-shefit’.

Modelja e burgosur kishte kërcyer nga një dritare e katit të katërt “për të mos u përdhunuar apo vrarë “, ka folur për hidhërimin e saj për herë të parë, transmeton Indeksonline.

Ekaterina Stetsyuk thotë se ajo është përballur me sulmim seksual të shefit të saj në Dubai.

Kur 23-vjeçarja e refuzoi, ajo pretendon se ai mori një thikë dhe e sulmoi në qafë e mbështetur për muri.

Ajo thotë se luftoi dhe kërceu gjysmë e zhveshur nga dritarja.

Ekaterina mbijetoi mrekullisht duke u ulur në një tendë, por kishte nevojë për dy operacione në shpinë.

Biznesmeni më pas e akuzoi atë për vrasje në tentativë, pasi ajo menjëherë kapi thikën prej tij, duke çuar në arrestimin e saj.

Policia erdhi në spital dhe e tërhoqi atë në burg pas dy operacioneve edhe pse ajo mezi mund të lëvizte./Indeksonline/.