13:56 / E Premte, 06 Korrik 2018 / indeksADMonline

Moment emocional kur dy motra të moshuara ribashkohen pas 15 viteve

Ky është momenti i ngrohjes së zemrës së dy motrave në  Alzheimer, të cilët u bashkuan për herë të parë në 15 vjet.

Marguerita Wilson, 88 vjeç dhe Ann Patrick, 79 vjeç, kishin humbur kontaktin pasi u larguan, por u bashkuan pas 15 viteve përmes mbesës së Anës  e cila e kishte takuar rastësisht Margueriten.

Përkundër përpjekjeve për të komunikuar për shkak të gjendjes së saj, Ann ishte shumë e kënaqur kur ajo e njohu motren e saj të humbur.

Marguerita, gjendja e së cilës nuk është aq e avancuar sa e Annjes, shpërtheu në lotkur ajo më në fund përqafoi motrën e saj përsëri.