15:16 / E Mërkurë, 31 Tetor 2018 / indeksADMonline

Momenti kur Mustafë Muçaj qanë dhe nuk mund ta lexoj komunikatën kundër Ibrahim Rugovës

Një video nga arkivat e lajmeve të televizionit shqiptar TVSH, tregon një moment mjaft të vështirë për tashmë spikerin e lajmeve në RTK, Mustafë Muçaj.

Në fillim të videos është komunikata ku Hashim Thaçi shpall Qeverinë e Kosovës gjatë luftës dhe emërimin e ministrave.

Ndërkohë, në momentin kur Muçaj fillon të lexoj komunikatën e UCK-së ( minuta 03:45 ) kundër Ibrahim Rugovës, ai emocionohet dhe nuk mund të vazhdoj tutje duke ia dhënë koleges t’a vazhdoj. Këto lajme janë më datë 2 prill 1999. /IndeksOnline/