21:19 / E Diele, 02 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Fotografi e rrallë e ish-presidentit Rugova me Sabri Fejzullahun e Cimën

Pikërisht më 2 dhjetor të vitit 1944 u lind ish-presidenti historik i Kosovës, Ibrahim Rugova.

Ai sot po të ishte gjallë do të mbushtte 74 vjet, por Rugova pavarësisht pse nuk jeton, vepra dhe kontributi i tij sot u kujtua përmes fjalëve e rreshtave të shumtë nga personalitete të njohura të vendit, shkruan Indeksonline.


Ish-presidenti i ndjerë shoqërohej shpesh dhe kishte miq edhe artistët kosovarë.

Në një fotografi të rrallë, mund të shihni Rugovën bashkë me dy humoristët, Sabri Fejzullahun dhe Rasim Thaçin i njohur si Cima./Indeksonline/