10:37 / E Mërkurë, 18 Shtator 2019

Monitori HP tregon ekranet e dy pajisjeve njëherësh

Monitori i HP tregon ekranet e dy pajisjeve njëherësh

Gjithashtu është edhe një portë HDMI, DisplayPort dhe portë audio. Ajo që bën diferencën me këtë monitor është mundësia për të transferuar të dhëna dhe lidhja e dy pajisjeve njëherësh.

Krahas një laptopi super të hollë, HP-ja gjithashtu prezantoi ditën e djeshme një monitor super të gjerë të lakuar. I quajtur S430c, monitori 43.3-inç nuk është modeli më i mprehtë dhe atraktiv që kemi parë, por ka disa veçori që të tjetrët nuk i ofrojnë.

Mund të lidhni dy pajisje njëherësh dhe të tregoni ekranet e tyre në ekran ngjitur me njëri- tjetrin sikur të kishit dy monitorë 24-inç.

Dhe jo vetëm, por falë procesorit të ekranit dhe një softueri të quajtur HP DeviceBridge, mund të transferoni të dhëna midis dy kompjuterëve thjesht duke tërhequr nga njëri ekran te tjetri.

Të dhënat do të dërgohen te kompjuterët respektivë përmes lidhjeve të tyre USB-C në ekran. Vetë ekrani ka rezolucion 4K 3,840×1,200 dhe frekuencë rifreskimi prej 60Hz.

Me shkëlqim maksimal prej 350 nits, ekrani mund të tregojë deri në 99% të ngjyrave në spektrin sRGB. S430c gjithashtu vjen me një kamër pop-up IR për lidhje përmes Windows Hello, si dhe dy porta USB-C dhe katër porta USB-A.

Gjithashtu është edhe një portë HDMI, DisplayPort dhe portë audio. Ajo që bën diferencën me këtë monitor është mundësia për të transferuar të dhëna dhe lidhja e dy pajisjeve njëherazi.

Monitori S430x del në shitje për 999 dollarë nga 4 Nëntori. /PCWorld Albanian

Mos i humb