07:22 / E Hënë, 14 Tetor 2019

Moti me diell pritet të vazhdojë deri më 23 tetor

Kosova do të vazhdojë që të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të lartë atmosferik.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se si rrjedhojë në këtë javë pritet që të mbajë mot me diell dhe re të shpërndara.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-26 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimet e ndryshme”, thuhet në kumtesë.

“Ky mot me kushte afërsisht të ngjashme do të vazhdoj deri me 23 tetor”./Indeksonline/