07:05 / E Martë, 03 Tetor 2017 / indeksADMonline

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se gjatë ditës së sotme do të mbajë me diell dhe pjesërisht i vranët.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 16-22 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga verilindja dhe jugperëndimi me shpejtësi deri 8m/s.