23:42 / E Enjte, 22 Mars 2018 / indeksADMonline

Murat Meha e feston në një vend të veçantë kalimin e demarkacionit (Foto)

Kryeshefi i Agjencisë Kadastrale, njëherësh përpilues i raportit për demarkacionin ndërmjet Kosovës dhe Malit të Zi, Murat Meha ka marrë me gëzim lajmin për ratifikimin e Marrëveshjes ndërshtetërore.

Ai së bashku me ish-shefen e stafit të kabinetit të Isa Mustafës, Vlora Dumoshin, shihen teksa festojnë me nga një got verë kalimin e demarkacionit në Uashington, shkruan Indeksonline.

Meha po qëndron në SHBA ku është duke marrë pjesë në konferencën e Bankës Botërore për fuqinë e pronës.

Ndryshe, me 80 pro, 11 kundër, Marrëveshja mori dritën jeshile nga deputetët kosovar.

Ishin deputetët e LDK-së si dhe Adem Hoxha i Listës Srpska të cilët mundësuan që kjo çështje të marrë epilogun përfundimtar. /Indeksonline/A.M./