11:32 / E Hënë, 23 Prill 2018 / indeksADMonline

Nadal: 11 fitore nA� Montekarlo, nuk e di se si ia dola mbanA�

Rafael Nadal fitoi pA�r tA� 11-n herA� turneun Masters tA� Montekarlos, i pari nA� fushat me dhA?, duke mundur 2-0 nA� finale japonezin Kei Nishikori. Ky ishte triumfi i 31-tA� nA� turnetA� Masters pA�r Nadal, i 76-ti nA� karrierA�n e tij, shifra qA� konfirmojnA� se tenisti spanjoll A�shtA� njA� kampion. a�?GjithnjA� kam thA�nA� se jo gjithnjA� do tA� jem nA� kA�to nivele, ndaj pA�rpiqem tA� argA�tohem dhe tA� luaj nA� maksimumin tim, i pA�rqendruar dhe me energjinA� e dashurinA� qA� kam pA�r kA�tA� sporta�?, tha Nadal.

MA� tej, tenisti spanjoll shtoi: a�?E di qA� dita e lamtumirA�s A�shtA� shumA� mA� afA�r krahasuar me 10 viet mA� parA�, por kjo A�shtA� diA�ka qA� nuk mA� shqetA�son. Ky A�shtA� realiteti. Gjithsesi, tani shijoj triumfin nA� Montekarlo, njA� nga turnetA� e mi tA� preferuar. 11 fitore nA� Montekarlo do tA� thotA� qA� jam plakur, por A�shtA� edhe diA�ka fantastike, e paimagjinueshme. GjithnjA� them se ia dola mbanA� edhe kA�tA� vit. Nuk e di se si ia kam dalA� mbanA�, gjithA� kA�to vite pa gabuar, ndaihem me fata�?, u shpreh Nadal.