23:47 / E Diele, 25 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ndërhyrja e taulant Xhakës kundrejt Shkelqim Demhasaj po komentohet shumë në Zvicër

Sonte është zhvilluar ndeshja e Superligës Zvicerane në mes të Luzernit dhe Baselit.

Sulmuesi i ri i Kosovës, Shkelqim Demhasaj dhe mbrojtësi  Idriz Voca kanë luajtur kundër dyshes shqiptare, Albian Ajeti – Taulant Xhaka.

Në minutën e 37-të të ndeshjes, Taulant Xhaka shumë lehtë ka mundur të ndëshkohet me të kuq.

Ai e kapi për fanelle Shkelqimin i cili ishte duke shkuar i vetëm drejtë portës. Gjyqtari tregoi vetëm kartonin e verdhë.

Kujtojmë se Demhasaj i cili debutoi me Kosovën ka asistuar te goli i vetëm i Luzernit në këtë ndeshje. /IndeksOnline/