08:50 / E Mërkurë, 27 Maj 2020

Ndërron jetë aktori i njohur

Richard Herd, një aktor me karakter veteran që u shfaq në dhjetëra filma dhe seriale televizive, ka vdekur në moshën 87 vjeçare.

Herd vdiq nga shkaqe të lidhura me kancerin të martën në mëngjes në shtëpinë e tij në Los Angeles. Ai ishte në shoqërinë e familjes së tij, tha zëdhënësi i tij në një deklaratë.

Kreditë e gjera të filmit të Herd përfshijnë role në “Get Out” dhe “All the President’s Men.” Ai u shfaq në 11 episodet e “Seinfeld” si Z. Ëilhem, bosi kërkues i George Costanza në Neë York Yankees. Herd, një vendas në Boston, ishte një tifoz i vetëshpallur Red Sox.

Herd gjithashtu kishte një role në “Star Trek: The Generation Next”, “Star Trek: Voyager” dhe “Star Trek: Renegades”. Ai bëri paraqitje në “The OC” “NYPD Blue”, “ER” dhe “Dallas”, ndër shumë seri të tjera.

Ai la pas vetës gruaja e tij prej 40 vjetësh dhe fëmijët e tyre./Indeksonline/

Mos i humb