13:07 / E Martë, 24 Prill 2018 / indeksADMonline

NdA�rron jetA� ish selektori i FrancA�s dhe shumA� kombA�tareve tjera

Ish selektori i famshA�m francez, Henri Michel ka ndA�rruar jetA� nA� moshA�n 70 vjeA�are. Michel e drejtoi FrancA�n gjatA� viteve 1984-1988, para se tA� bA�hej trajner i PSG-nA�.

MA� pas ai ka drejtuar edhe shumA� pA�rfaqA�suese tjera si, Kamerunin, Marokun, ArabinA�, TunizinA�, Bregun e FildishtA�, Guinean e Kenian.

“Henri Michel, njA� kolos i futbollit francez, na la nA� mA�ngjes,”thuhet nA� njoftimin e FederatA�s Franceze./Indeksonline/

Temat: