21:30 / E Diele, 07 Janar 2018 / indeksADMonline

Ndodhë edhe kjo në Kosovë, produktit pritet t’i skadojë afati më 30 shkurt! (Foto)

Siç duket Inspektorati i Ushqimit dhe Veterinarisë nuk po i kushton kujdes sa duhet gjërave ushqimore, të cilat pothuajse çdo qytetarë i Kosovës i blen.

Një lexues i Indeksonline është shprehur tejet i shqetësuar për faktin se skadimi i afatit të një produkti të mishit është jashtë normales në një nga supermarketet në Gjakovë.

Në datën e skadimit figuron data 30 shkurt 2018, që në normale as nuk ekziston kjo datë. Se çfarë saktësisht po ndodhë me kontrollet e inspektorëve, mbetet të shihet./Indeksonline/