19:09 / E Enjte, 26 Nëntor 2020 / Blerim

Ndriçohet qielli i Napolit me fishekzjarre, në nderime të Diego Maradonas

Dje u nda nga jeta futbollisti dhe legjenda e futbollit botëror dhe atij argjentinasa.

Në moshën 60-vjeçare, Mardona mbylli sytë për të na lënë prapa vetit një krijimtari të madhe në futboll, ai vdiç pasi nuk arrit ta përballoi një sulm kardiak, shkruan IndeksOnline

Dihet se Maradona ishte një legjendë e vërtetë e klubit të Napolit, dhe për nder të tij, këto momente napolitanët e përshendesin idollin e tyre me fishekzjarre.

Pamje “GOAL”: