16:43 / E Hënë, 15 Janar 2018 / indeksADMonline

Nëna masakroi me thikë tre vajzat, babait të lënduar i ndodh mrekullia

Kanë kaluar 3 vjet që nga vrasja makabre që shokoi gjithë Italinë dhe Shqipërinë.

Ishte data 9 mars 2014, kur nëna shqiptare masakroi me thikë tre vajzat e saj në Lecco, dhe më pas u përpoq të vriste veten si shkak i njw gjendjeje të rënduar psikologjike.

Dhe vuajtja e një babai i cili humbi tre dhuratat e tij më të mëdha në një natë.

Tani, Bashkim Dobrushi, ka bërë një jetë të re, por kurrë nuk harron, as për një të dytë, tre dashuritë e tij.

Fjalët e Bashkim Dobrushit

Sytë e Bashkim Dobrushit janë të mbuluara me lot kur flet për vajzat e tij dhe mbështetjen që ka pasur nga populli i Lecco. “Simona Ajo ishte një lojtare volejbolli dhe të gjithë thanë se ishte një grua e vogël. Ndërsa Keisi pëlqente valle klasike dhe ndiqte oratorinë. Sidni ishte gjithmonë i dashur”, thotë ai me lot në sy. Gruaja e re gjithmonë ka provuar të mbështesë burrin e saj në luftën e tij të përditshme kundër dhimbjes së humbjes së tri vajzave të tij shkruajnë mediat italiane.

“Muret e shtëpisë sonë në Lecco janë plot me fotografi të vajzave të mia. Qyteti i Lecco është qyteti im dhe Italia është vendi im. Njerëzit e Lecco janë bashkëqytetarë të mi. Dëshiroj t’i falenderoj. Unë do të doja t’u tregoja atyre se ndihma e tyre ishte thelbësore “.

Një jetë e re

Dhe tani në fund një rreze dielli, ardhja e një jete të re. Një dhuratë që nuk mund ta fshijë dhimbjen, por kjo do të ndihmojë zemrën e këtij njeriu që ka vuajtur shumë, për të rrahur përsëri, çdo ditë. “Do të jetë një djalë, për mua gjëja më e rëndësishme është se ajo është e shëndetshme”. /albeu.com/