16:50 / E Mërkurë, 21 Gusht 2019 / indeksADMonline

Nëse doni më shumë “like” në Instagram, provoni këtë mashtrim

Ndërsa disa nga trikat dhe këshillat janë në rrjetin social për t’ju ndihmuar të merrni më mirë fotot tuaja ose të dukeni më të bukur – duke shpresuar të merrni sa më shumë pëlqime, ka disa që janë shumë më specifik …

Platformat si Instagram janë duke ndryshuar algoritmin me të cilin ata punojnë pothuajse në baza mujore. Kjo e bën shumë të vështirë gjetjen e sistemit më të mirë për ta përdorur dhe për të marrë më shumë pëlqime dhe rishikime të postimeve tuaja.

Një këshillë u zbulua nga artistja Marianne Avila. Ajo beson se Instagram favorizon postimet që përdorin filtrat e saj. Shumë përdorues ngarkojnë foto të rregulluara tashmë dhe për këtë arsye nuk i shtojnë filtrat, por Avila ka gjetur një zgjidhje për këtë problem, transmeton KosovaPress.

Ajo sugjeron të përdorni filtra në Instagram në një përqindje shumë të vogël. Duke gjykuar prej saj, 2 deri 5 për qind është e mjaftueshme. Njoftimi i saj ka ngjallur mendime të ndara – ndërsa të vetmit që e konsiderojnë atë qesharak, të tjerët që e kanë provuar mashtrimin pretendojnë të veprojë 100 për qind.

Një këshillë tjetër për të provuar është të bëni një postim derisa audienca juaj të jetë më aktive. Ndryshe, sikur deri më tash, e gjithë kjo mund të ndryshojë serish me ndryshimin e algoritmit, andaj përpiquni sa më parë të provoni këta trika.