23:44 / E Premte, 30 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Nëse keni Tesla, atëherë qeveria kineze e di vendndodhjen tuaj

Tesla Model  X është një veturë e shpejtë dhe e bukur.

Ajo që nuk e dini është se Tesla i dërgon informacione rreth lokacionin tuaj qeverisë kineze, transmeton Indeksonline.

Nuk është vetëm Tesla që e bënë këtë. Qeveria kineze ka ftuar të gjitha makinat elektrike që ta bëjnë këtë.

Këto informacione i ka zbuluar agjencia e njohur e lajmeve, Associated Press. /Indeksonline/

Temat: