21:01 / E Enjte, 13 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Kompania gjigante i kërkon Kinës të ndaloj shitjen e Iphone XS dhe XR

Kompania amerikane gjigante e telekomunikacionit Qualcomm i ka kërkuar shteti kinez që të ndaloj shitjen e Iphone XS dhe XR.

Arsyeja se pse e ka kërkuar këtë Qualcomm, për shkak të shitjeve të paautorizuara nga kompania Apple.

Të njëjtën gjë e kishte bërë Apple në SHBA-, ku kishte humbur gjyqin pikërisht kundër Qualcomm./Indeksonline/