17:04 / E Shtunë, 08 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Policia kineze mbyll mbi 1000 llogari në rrjetet sociale për shantazh

Policia kineze ka lajmëruar se ka mbyllur 1100 llogari në rrjetet sociale për shkakse ato po bënin shantazh dhe ofendime ndaj njerëzve.

Krahas këtyre llogarive, ata kanë mbyllur edhe 31 website për të njëjtën arsye,transmeton Indeksonline.

Sipas raportit policor këto llogari postonin informacione negative dhe kërkoninshpërblim për fshirjen e tyre.

Për shantazh online dhe ofendime deri më tani janë arrestuar 28 persona./Indeksonline/