20:42 / E Premte, 16 Shkurt 2018

Nesër në Komunën e Prishtinës “bashkohen trojet shqiptare”

Kryesuesi i Kuvendit të Komunal të Prishtinës, Agim Kuleta ka thirrur nesër mbledhje me rastin e 10 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Në këtë mbledhje do të jenë kryetarë shqiptarë të komunave nga mbarë trojet shqiptare, shkruan Indeksonline.

Pjesë e mbledhjes janë mysafirë si kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj dhe kryetari i Këshillit Bashkiak, Aldrin Dalipi; kryetarja e Tetovës, Teuta Arifi, kryetari i Ulqinit, Nazif Cungu dhe nënkryetari, Arian Murati; kryetari i Preshevës, Shqipërim Arifi; kryetarin i Gostivarit, Arben Taravari; dhe kryetarin i Prizrenit, Mytaher Haskuka./Indeksonline/