20:31 / E Hënë, 08 Janar 2018 / indeksADMonline

Nesër seanca në rastin e vrasjes së të miturit Aulon Zeka

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës nesër do të mbahet seanca e radhës në rastin e vrasjes së të miturit Aulon Zeka.

Lajmin për kallxo.com e konfirmoi avokati i palës së dëmtuar, Skender Musa.

Në seancën e nesërme parashihet të dëgjohet një dëshmitar, i cili ishte paraparë të dëgjohej edhe seancën e kaluar por nuk ishte paraqitur në Gjykatë.

Në lidhje me vrasjen e Aulon Zekës po gjykohen dy persona të mitur.

Aulon Zeka është vrarë më 16 shtator të vitit të kaluar në Prishtinë.

Ndërsa, më 15 dhjetor 2017 para Pallatit të Drejtësisë u protestua dhe u kërkua drejtësi për Aulon Zekën.