14:44 / E Mërkurë, 13 Janar 2021 / A K

Netflix lajmëron se do të nxjerrë një film të ri çdo javë gjatë këtij viti

Gjiganti i transmetimit zbuloi planet gjatë së martës, për të promovuar një film të ri në çdo javë gjatë 12 muajt e ardhshëm.

Disa nga filmat përfshijnë: “The Harder The Fall” me protagonistë Regina King dhe Idris Elba. Jonathan Majors, Lin-Manuel Miranda dhe Halle Berry do të bëjnë debutimin e tyre me “Tick, Tick…Boom” dhe “Bruised”.

Ata janë vetëm disa nga artistët kryesorë në një përbërje të mbushur me yje që përshijnë Jennifer Lawrencen, Leonardo DiCaprion, Meryl Streepin, Gal Gadotin, Dwayne Johnsonin dhe Ryan Reynoldsin.

Lajmi vjen, ndërsa COVIDI-19 ka detyruar kinematë në të gjithë vendin të mbyllen, duke lëvizur shumë filma në shërbimet e transmetimit.