19:33 / E Martë, 16 Tetor 2018 / indeksADMonline

Nga nesër nëse hidhni mbeturina jashtë kontejnerëve do të gjobiteni, këto janë gjobat

Që nga dita e nesërme, kushdo që hedh mbeturina jashtë kontejnerëve apo djegin mbeturina do të gjobitën prej 20 deri në 100 euro.

Kjo pasi nesër, Ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Fatmir Matoshi  do të nënshkruajë Udhëzimin Administrativ për Ndëshkime me Gjoba Mandatore, transmeton Indeksonline.

Përmes këtij udhëzimi administrativ, të gjithë personat fizik që hedhin mbeturina jashtë kontenjereve apo djegin mbeturina do të gjobiten me gjobë prej 20 deri 100 euro.
Ceremonia e nënshkrimit të udhëzimit në ora 11:00, në kabinetin e Ministrit Matoshi./Indeksonline/