20:32 / E Enjte, 29 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Ngricat mbërthejnë Shqipërinë

Temperaturat në vendin tonë gjatë ditës së nesërme do të pësojnë rënie.

Sipas parashikimi të motit të bërë nga Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit nga dita e nesërme temperaturat do të bien në -4 gradë në zonat malore të vendit, ndërsa në zonat e ulëta, këto temperatura do jenë shumë pranë zeros.

Parashikimi sipas IGJEUM:

Reshjet

Nesër nuk priten reshje (siç tregohet në tabelë, respektivisht për secilin qark).

Temperaturat

Nesër temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 5 / 13 °C

në vendet e ulëta: 2 / 11 °C

në vendet malore: -4 / 7 °C

Era

Nesër era do të vazhdojë të fryjë e lehtë deri mesatare, ndërsa veri të vendit deri e fortë.