11:19 / E Enjte, 14 Qershor 2018

Nis ceremonia e përurimit të segmentit të autostradës  “Arbën Xhaferi” (Foto)

Ka nisur ceremonia e përurimit të segmentit të tretë të autostradës “Arbën Xhaferi” që lidh Prishtinën me Shkupin.

Atje po marrin pjesë kryeministri Ramush Haradinaj, ambasadori amerikan Greg Delawie,  kryeparlamentari Kadri Veseli dhe shumë ministra të kabinetit qeveritar, raporton Indeksonline.

Ky segment lidhë Kaçanikun me fshatin Doganaj./Indeksonline/